wrze.13

Prawdziwe vs Clone Nexiq USB Link 2 Bluetooth

dodano: 13 września 2017 przez obdexpress


 Nexiq USB Link 2 oryginalne i klon, Wszelkie różnice?

 

Wiele mówi się o różnice lub Nexiq oryginał i klonu. Mam oryginalny Nexiq USB Link 2 i klon. Pan podzielić się czymś z wami wszystkimi. Nadzieję, że to pomaga.

 

OPAKOWANIE

Zacznijmy od najbardziej prosty sposób odróżnić, i to jest opakowanie. Obejmuje to nie tylko to, co produkt wygląda, ale zawiera także akcesoria. W całym tym poście będziemy delegowania side-by-side zdjęć z prawdziwego Nexiq USB Link 2 po lewej stronie, a china clone USB Link 2 po prawej stronie. Jeśli widać z poniższych zdjęć, prawdziwy USB Link 2 jest w ładnej, twardej walizce z tworzywa sztucznego. Obraz po prawej jest z klonu Chin, która pochodzi z żadnym przypadku w ogóle. Kable i portowy adapter noga nadziewane w polu.

Nexiq USB Link 2 Bluetooth prawdziwy-vs-clone-1

Mamy również wtedy wziąć zawartości w celu porównania. Oryginalne urządzenie, ponownie pokazany po lewej stronie, pochodzi z adapterem (z wszystkich naklejek załączeniu) 6/9 pin długiego kabla, specjalny kabel USB (który omówimy więcej o tym później), wraz z niektórych prac papieru. Link 2 USB Adapter klon pochodzi z ogromnym asortymentem kabli, obejmujących niemal wszystko. Posiada również luźne naklejki do umieszczenia na narzędzia, wraz z zestawem DVD 3-disc

Nexiq USB Link 2 Bluetooth prawdziwy-vs-clone-2

Podsumowując, prawdziwy USB Link 2 wejdzie w twardej plastikowej obudowie i będzie pochodzić wyłącznie z kabla USB i kabla 6/9 pin. Klonu i fałszywe adaptery z Chin i poza nią przyjdzie z dużym asortymentem kabli, wraz z wielu płyt DVD.

Złącze kabla

Jak dotąd, nie jest to wielka sprawa. Można zaoszczędzić $ 400 i nie tylko dostać tanie plastikowe pudełko, prawda? Cóż, istnieje wiele więcej różnic, więc zacznijmy od kabli i złącza na USB Łącze Nexiq 2. Ponownie, obraz po lewej stronie to co na dole wygląda złącza na adapterze prawdziwego. Obraz po prawej stronie jest china clone.

Nexiq USB Link 2 Bluetooth prawdziwy-vs-clone-3

Podsumowując, prawdziwy USB Link 2 będzie pochodzić ze złączem 26-pinowym męskim dla kabli, podczas gdy klon USB Link 2 będzie pochodzić ze złączem męskim 15-pin. Pamiętaj, Nexiq oraz chip uwierzytelniania w każdym kablu, tak jak ewentualnie można te klony tego robić? Odpowiedź jest taka, że ​​Chiny są po prostu klon adaptery USB Nexiq Połącz oryginalne obwody wstępnie naładowane w USB Link 2 przypadkach. Będziemy stale się to udowodnić, jak iść dalej.

PRZEWODY

Jedną rzeczą, że ludzie tacy jak Chiny maja o Łącze USB jest to, że pochodzi z szerokiego asortymentu kabli - 8 różnych strefach. Oryginalny pochodzi tylko ze standardowym przewodem 6 i 9 PIN, który jest stosowany w pojazdach użytkowych. Pierwszą rzeczą, którą jest fakt, że numery katalogowe znajdują się na etykietach z urządzenia China. Po kontroli tych kabli, znajdziemy wszystkie te kable do oryginału USB Łącze Nexiq, a nie nowej Łącze USB 2. To kolejny dowód, że punkt adapter Chiny to tylko oryginalny USB Link w przebraniu

Nexiq USB Link 2 Bluetooth prawdziwy-vs-clone-4

Innym problemem jest to, że zawiera kabel 6/9 pin z klonu Chinach nie jest nowy zielony 9-pin, który został użyty w każdym modelu 2016 rok modelowy ciężarówek. Oznacza to, że kabel nie będzie łączyć się z dowolnych Fizycznie ciężarówek zbudowanych w 2016 lub nowszy. Nawet jeśli miał odpowiedni kabel, mamy poważne wątpliwości, że to Chiny kabel klon lub prowadzeniu nowych 500k szybkość magistrali, które wykorzystują ten zielony złącze.

Nexiq USB Link 2 Bluetooth prawdziwy-vs-clone-5

Podsumowując, USB Link 2 klon z Chin pochodzi z więcej kabli, ale są to kable do oryginalnego USB Link. Dołączony 9-pin z Chin także nie będzie pasować lub pracy na rok 2016 i nowszych modeli samochodów.

Kabel USB

Port połączenia USB jest również inna Chiny knock-off w stosunku do rzeczywistego Łącze USB 2. Z USB Link 2, nie jest to wyszukane klips na kablu USB Aby zapobiec jej indywidualny z adaptera. Na narzędziu klonu, okazuje się, że jest to „normalne” złącze kabla USB, jak znaleźć cokolwiek udogodnienia na drukarce lub większe urządzenia USB. Na USB Link 2 klonu my należności, kabel ten był rzeczywiście bardzo trudno wcisnąć, a plastik pęknięty trochę Kiedy zrobiliśmy. Po raz kolejny, kolejny powód, aby trzymać się z dala od tego narzędzia i udowodnić, że jest fałszywy / klon.

Drugi ważny element, aby zauważyć, że na klonie / fałszywej karty, widać, że jest dziura w dnie. Z oryginalnego zasilacza, jest to, że rzeczywisty przycisk push cokolwiek udogodnienia.

Nexiq USB Link 2 Bluetooth prawdziwy-vs-clone-6

Circuit Board

Teraz, kiedy wykorzystuje wszelkie komponenty, pozwala spojrzeć na rzeczywistą płytce drukowanej wewnątrz adapterów. Znów mamy oryginalnego zasilacza po lewej i klonu Chiny po prawej stronie. Nie będąc inżynierem komputer, można zobaczyć różnice w tablicach od razu. Adapter klon jest faktycznie dwóch obwodów, z okablowaniem pomiędzy, podczas gdy oryginał jest stały, raz kawałek płytki drukowanej. Wersja klon zawiera również żadnego chipa Bluetooth, więc jest tylko USB.

prawdziwy PCBNexiq USB Link 2 Bluetooth prawdziwy pcb

PCB klon

Nexiq USB Link 2 klon Bluetooth pcb

NEXIQ USB LINK 2 CLONE STICKER PORÓWNANIE

My również, że to dobry pomysł, aby pokazać adaptery side-by-side. W pierwszym widoku z przodu, można zobaczyć kilka wypowiedzenia sympatyczne różnice. Naklejka na przedniej, a tym samym rozmiarze, ma kolejność diod LED, a także rozmiaru ikon różnych. Oba adaptery pokaże logo Bluetooth, jednak wersja Chiny nie mają Bluetooth wbudowany w niego. Prawdziwy adapter pokazuje również ikonę dla iPad i iPhone.

Na tylnej stronie karty, naklejki jest zupełnie inna i znacznie mniejszy rozmiar na klonie USB Link 2. Jest też znacznie mniej informacji, zoals fakt, że jest napisane „Made in China”, podczas gdy oryginał nie robi.

 

Nexiq USB Link 2 Bluetooth prawdziwy-vs-clone-8

PODSUMOWANIE

Podsumowując, gorąco polecam pobyt z dala od adapterów USB klonów Link 2. Korzystanie z USB Link 2 klon spowoduje ci nic prócz problemów, a po prostu nie jest warte wysiłku ratowania kilka dolarów. Istnieje wiele innych adapterów RP1210, które są wyceniane krótszym niż Nexiq USB Link 2, a także dokonanych przez Legit producentów w USA. Volgende znajduje się lista rzeczy można szukać, jeśli myślisz o zakupie jednego:

  • To nie wchodzi w czarnym plastikowym pudełku
  • Chodzi o więcej niż tylko 6/9 pin „long” kabla
  • Złącze na dnie, 15-stykowe
  • Łącznik 9-PIN nie jest zielony
  • Kabel USB nie „zaciskać” w Nexiq USB Link 2
  • Znajduje się otwór w dolnej części przyrządu, gdzie kabel podłącza
  • Naklejka na przedniej wygląda inaczej to powinno

Oczywiście, jeśli jesteś DIYer, klon jest OK dla Ciebie. Ale powinieneś mieć klona HQ Nexiq. Tanich kości, zapomnij. Dostaniesz za co płacisz. 100% certainement.

 

Należy uważać, aby kupić klona Nexiq off

 

Miałem kilka osób dotrzymał problemy z wszystkie światła świeci i ZE nie można podłączyć dowolny jutro, nie można dostać gwarancję na chińskich klonów jak jesteś pecha. Również chińskie klony są wykonane z dużo gorszej jakości niż realnej Nexiq.

Miałem tak wiele kwestii wsparcia, które skończyło się to źle chińskie adaptery Nexiq że ostrzegają klientów, że jeśli mają one chińskiego zasilacza, są one jednym hun eigen, ja ich nie wspiera i nie będzie gwarancji Nexiq im. Bądź bardzo ostrożny, który kupisz Nexiq off lub. TRVideo jest dostawcą rzeczywistym Nexiq i ma wielkie wsparcie tak, że jest jedynym źródłem polecam (Części do ciężarówek Dzisiaj)

http://www.obdexpress.co.uk/wholesale/nexiq2-usb-link-software-diesel-truck-interface-installers.html Użyłem go zaprogramować nowy chip. Sukcesem.

Link nexiq-USB program-a-new-Chip (1) Link nexiq-USB program-a-new-Chip (2)

 

źródło:

http://www.obdexpress.co.uk/service/genuine-vs-clone-nexiq-usb-link-2-22610.html
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy