sierpień13

Jaki jest najlepszy klon Forda dla diagnostyki?

dodano: 13 sierpnia, 09:37 przez obdexpress


 To jest dla tych, którzy szukają dobrej Ford narzędzie diagnostyczne i programowania off Chinach zoals Ford VCM 2 Allscanner VXDIAG VCX NANO dla Forda i ELS27 adaptera Forscan oprogramowania.

 

Ford VCM 2 :

VCM II jest właściwym wyborem, jeśli kupisz dobry klon z dobry serial.

Ma pełne wiórów i wysoką jakość.

(Najlepszy powinna wynosić VCM 2-C1 SP177

Dlaczego SP177-C1 jest najlepszy: http://blog.obdexpress.co.uk/2017/12/27/vcm-ii-sp177-c1/ )

Proponuję kupić starego laptopa z co najmniej 3 GB pamięci RAM i 256GB dysk twardy. ja

Funkcjonuje on bezbłędnie waaronder uaktualnianie i danej marki bezprzewodowo do niego z parą odpowiednich klucze WiFi.

Użyć VCM II do Przełęczy Thru dla Xentry, HDS, TIS, GS2, JLR, Volvo, Nissan Consult i wiele innych. Właściwi ludzie mogą migać Maserati / Ferrari.

Ale należy uważać, programowanie!

Tylko nieznacznie droższe niż VXDIAG nano.

 

Vxdiag VCX Nano Ford :

 

Diagnostyki, jest taka sama jak VCM2.

I Vxdiag do przeprogramowania jest wolniejszy niż VCM2.

Ale dla nowego oprogramowania, Vxdiag jest lepiej, bo (czarna lista) tylko wtedy, gdy masz VCM2 z czarnej liście nie serial.

 

Należy pamiętać Przy zakupie vcm2 że istnieją sobowtór te, które obecnie nie są VCX Nano w odzieży vcm2. (Zrobiłem ten błąd jak dobrze lol) kupić od kogoś, kto pokazuje zdjęcia z wewnątrz. fałszywy vcm2 będzie mieć jeden PCB z jednego głównego chipa i nie przydzieleniu innego dzieje. Dobrym vcm2 ma drugi PCB na pionach z dwoma sympatycznych kondensatorów ogłoszeniowych na nim i obu płyt prawie Przedmiotowego z komponentów.

 

Forscan :

 

Prawdziwy ELS27 powinien pokazać STN2120 V4.1.1 (ELM327 v1.3a). Prawdziwy ELS27 posiada specjalną wersję STN1170, myślę, ze zderzakami biggersworld czy coś. Klon Najprawdopodobniej ma Microchip ze sklonowanych / hacked firmware i może nawet nie mieć prawdziwą firmware STN1170. Ponadto, patrząc na niektóre z klonów, to prawdopodobnie nie obsługuje wszystkie interfejsy, które prawdziwy ELS27 robi. Jeżeli Twój samochód potrzebuje jeden ze specjalnych autobusów innych niż MS i wydajności skanowania H, klonu, prawdopodobnie nie będzie działać.

 

Oznacza to, że obsługuje tylko klony ELM327 CAN bus i nie J1850, dodatkowe elementy są potrzebne do tego interfejsu

Można sprawdzić poprzez otwarcie zasilacza i patrząc na ślady PCB i składników w celu sprawdzenia czy jest podłączony do pinów 2 i 10 złącza ODB. Jeśli nic nie jest podłączony to nie ma wsparcia J1850.

PIC24HJ128GP jest tylko microntroller i FTDI nawiązuje do serialu chip USB. Nie powiedzieć, czy J1850. Jeśli chip wewnątrz jest oznaczony PIC24HJ128GP lub podobnego można powiedzieć na pewno, że jest klonem, rzeczywiste żetony są oznaczone STN1170 lub STN2120. Prawdziwe frytki nie są niczym więcej niż micrcontroller serii PIC zaprogramowany z autentycznym firmware.

 

Tak więc, jeśli chcesz narzędzie obsługuje tylko magistralę CAN, warto ELS27 Chiny klon , potwierdził doskonale działają jak klony ELM327.

Source:

http://vxdiagtool.blogspot.com/2018/08/which-china-clone-is-best-for-ford.html

 
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy